Önce Sağlık - 2 Ekim 2019

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konukları Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, Klinik Direktörü Seycan Tanfer oldu.

Dr. Nihat Tanfer, diş eti çekilmesi, diş kayıpları ve implant ile ilgili izleyicilerden gelen, “Diş eti çekilmesi nedir? Diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir? İmplant nedir? İmplant nasıl yapılır? Dişlerin tamamına implant yapılabilir mi? Yapay çene kemiği nedir? Yapay çene kemiği nasıl yapılır?” sorularını cevapladı.

Dr. Nihat Tanfer, diş eti problemlerinin hafife alınmayacak kadar ciddi problemler olduğunu, diş eti problemlerinden başlayan sorunların çene kemiğine yayılabileceğine ve yayıldıktan sonra çene kemiği kayıpları olabileceğini belirtti.

İmplant yapılabilmesi için üç boyutlu bir çene kemiği olması gerektiğini söyleyen Tanfer, yeterli kemik olmadığı zaman implantın başarılı olamayacağını aktardı.

Programın diğer konuğu Klinik Direktörü Seycan Tanfer ise saç ekimindeki gelişmeler ile ilgili bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

Seycan Tanfer, saç ekiminin çok önemli olduğunu, doktorlarla birlikte bu işlemin gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet