Aktüalite - Konuşacaklarımız Var 25.02.2019 16:28

Konuşacaklarımız Var - 23 Şubat 2019

Orhan Karaağaç’ın hazırlayıp sunduğu tasavvuftan mitolojiye, tarihten sanata farklı konu başlıklarının değerlendirildiği Konuşacaklarımız Var’a bu hafta Doç. Dr. Yasin Pişgin, Dr. Ahmet Tahir Dayhan ve Mehmet Fatih Çıtlak konuk oldu.

Üzerinde çok fazla düşünülmeyen, konuşulmayan konuları Orhan Karaağaç, alanında uzman isimlerle birlikte ‘Konuşacaklarımız Var’ diyerek masaya yatırıyor. Kabir azabının konuşulacağı programa Doç. Dr. Yasin Pişgin, Dr. Ahmet Tahir Dayhan ve Mehmet Fatih Çıtlak konuk edildi. Kuran-ı Kerim’de kabir azabının geçtiği ayetler, kabir azabına sebep olan günahlar ayrıntılı bir şekilde işlendi.

Programda ayrıca ‘’Azap, bedene mi yoksa ruha mı olacak? Kabir azabını her ölen çekecek mi? Azap, ölünce mi kıyametin kopması ile mi başlayacak? Cesedi bulunmayan ölülerin azabı nasıl gerçekleşecek? Kabir azabının cehennemden farkı nedir? Kabirde hangi günahların karşılığı olarak azap gelecek? Kabir azabı nasıl son bulacak?’’ gibi sorulara cevap arandı.

Tasavvuftan edebiyata, tarihten mitolojik hadiselere kadar farklı konu başlıkları her Cumartesi 22.00’de ‘Konuşacaklarımız Var’ ile Ülke TV’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Konuşacaklarımız Var

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR