Sağlık - Önce Sağlık 12.09.2018 19:04

Önce Sağlık - 12 Eylül 2018

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konukları Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer ve Aile Danışmanı Bahar Akoğlu oldu.

Dr. Nihat Tanfer, diş eti çekilmesi, diş kayıpları ve implant ile ilgili izleyicilerden gelen, “Diş eti çekilmesi nedir? Diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir? İmplant nedir? İmplant nasıl yapılır? Dişlerin tamamına implant yapılabilir mi? Yapay çene kemiği nedir? Yapay çene kemiği nasıl yapılır?” sorularını cevapladı.

Dr. Nihat Tanfer, çene kemiği erimesinin son zamanlarda çok sık görüldüğünü ve bunun tedavisinin mümkün olduğunu söyledi. Tanfer, çene kemiği eridikten sonra yerine tekrar kemik yapıldığında yüzdeki sarkıklığın yok olacağını, daha estetik bir görünüm olacağını belirtti.

Nİhat Tanfer, implant uzun veya sinire yakın bir şekilde yapılırsa bunun sıkıntıya sebep olabileceğini ve alt çenede uyuşma olabileceğini aktardı.

Programın diğer konuğu Aile Danışmanı Bahar Akoğlu ise boşanmalarda çocukların psikolojisi ile ilgili bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

Bahar Akoğlu, her çocuğun boşanmadan etkilenebileceğini, bu yüzden bir aile danışmanından destek alınması gerektiğini söyleyerek izleyicileri bilgilendirdi.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu deneyimli haberci Emel Aktan’ın yaptığı Önce Sağlık her gün 12:15’de Ülke TV ekranlarında.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR