Önce Sağlık - 26 Nisan 2018

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konukları Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Candan Hundemir, Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Serap Simavlı oldu.

Programda, bel, boyun fıtıkları tedavisi, bel kayması tedavisi ve tüp bebekte ileri tedavi yöntemleri konuşuldu.

Önce Sağlık programına konuk olan Op. Dr. Candan Hundemir bel ve boyun fıtıkları ile ilgili izleyicilerden gelen, “Bel fıtığı nedir? Bel fıtığı nedenleri nelerdir? Bel fıtığının tedavi yöntemleri nelerdir? Boyun fıtığı nedir? Boyun fıtığı nedenleri nelerdir? Boyun fıtığının tedavi yöntemleri nelerdir? Bel kayması nedir? Bel kayması neden olur?” sorularını cevapladı.

Op. Dr. Candan Hundemir, ameliyat esnasında kişinin uyutulduğunu, ağır bir akciğer hastalığı, bronşit, astım ya da böbrek yetmezliği gibi genel anestezi verilmenin sakıncalı olduğu hastalıklarda belden uyuşturma yönteminin kullanıldığını söyledi.

Programın diğer konuğu Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Serap Simavlı ise tüp bebekte ileri tedavi yöntemleri hakkında bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

Doç. Dr. Serap Simavlı, kadınlarda en sık görülen durumun polikistik over yani halk arasında yumurta tembelliği denilen rahatsızlık olduğunu, obeziteyle birlikte eş değer olarak sıklığının arttığını belirtti.

Serap Simavlı, adet düzensizliği, kilo artışı, tüylenme, sivilcelenme gibi durumların polistik over belirtileri olabileceğini aktardı.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu deneyimli haberci Emel Aktan’ın yaptığı Önce Sağlık her gün 12:15’de Ülke TV ekranlarında. 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol