Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 26 Ocak 2023

REGAİB GECESİ NASIL İHYA EDİLİR? 
 
Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Gecesi ve Regaip Gecesi’nde yapılması gerekenler konuşulacak. 
    
İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor.  Muhabbet Kapısı’nda bu hafta Müslümanlar için çok büyük önem taşıyan üç ayların müjdecisi Regaip Kandili ele alınacak. Prof. Dr. Mustafa Karataş canlı yayında  ‘Regaip gecesi nasıl ihya edilir? Regaip Gecesi’ne ait özel bir dua ve ibadet var mıdır? Hz. Muhammed Recep ayında nasıl dua ederdi? Kandil gecelerinin hükmü nedir ve özel bir sevabı var mıdır? Umre yapmak farz mıdır? Kimler umre yapamaz? Kadınlar tek başına umre yapabilir mi? Umrede tavaf ve say nasıl yapılır? Umrede tıraş olmak gerekir mi? İhram yasakları nelerdir?’ sorularını cevaplandıracak.  
  
Toplumda fikir ayrılığına neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.     
   
Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09.50’de Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet