Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 12 Ocak 2023

HAYVANLARA YAPILAN MASRAFLAR SADAKA SAYILIR MI? 
 
Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta İslam dininde olduğu gibi Türk kültüründe de büyük yere sahip olan ‘sadaka’ konusu ele alınacak. 
    
İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor.  Muhabbet Kapısı’nda bu hafta sadaka hakkında merak edilenler İslam dini açısından konuşulacak. Sadaka vermek hakkında akıllara takılan soruları Prof. Dr. Mustafa Karataş canlı yayında yanıtlayacak. Karataş, ‘Sadaka kimlere verilmez? Dilencilere sadaka vermek zorunda mıyız? Para olmadan da sadaka verilir mi? Gayrimüslimlere sadaka verilir mi? Hayvanlara yapılan masraflar sadaka sayılır mı? Sadakanın dereceleri var mıdır? Borçlu olan biri sadaka verir mi? Hediye mi sadaka mı daha sevaptır? Verilmiş sadakam varmış ne demek? Dua almak sadaka yerine geçer mi?’ sorularını cevaplandıracak.  
  
Toplumda fikir ayrılığına neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.     
   
Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09.50’de Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet