Gündüz Gece – Mersin | 24 Aralık 2022

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Mersin'den izleyici karşısına çıktı. 

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıktı. Gündüz Gece ekibi bu hafta benzersiz doğal güzellikleriyle Mersin'den evlere konuk oldu.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gündüz Gece – Muğla-Milas | 14 Ocak 2023
MUĞLA MİLAS’TA TARİHE YOLCULUK

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta doğal güzellikleri, masmavi denizi, tarihi izleriyle Muğla Milas’a konuk oluyor. 
 
Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Gündüz Gece ekibi bu hafta Muğla Milas’ın Kıyıkışlacık’tan seyircisini selamlıyor. Gündüz Gece ekibi ilk olarak Kıyıkışlacık sahilinden gezisine başladı. Kıyıkışlacık sahilinde yaşayan balıkçılarla koyu muhabbete dalan Kürşat, ilk balık pazarının Kıyıkışlacık’ta kurulduğunu öğrendi. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Kıyıkışlacıklı bir teyzenin evi oldu. Kürşat, Kıyıkışlacıklı teyze ile gözleme yapan Kürşat, teyzenin kümesindeki renkli doğal yumurtaları görünce şaşkınlığını gizleyemedi.
 
Gündüz Gece ekibi son olarak Kıyıkışlacık’ın simgesi olan İasos antik kentine gitti. İasos antik kentindeki sütunları Gündüz Gece ekibi izleyenleri için görüntüledi. Kürşat, tarihi milattan önce 3 bine dayanan İasos meclisinden olmayan halka seslendi. 
  
Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…     

Gündüz Gece – Muğla-Milas | 14 Ocak 2023
Gündüz Gece – Kırklareli-Kızılağaç | 4 Şubat 2023
BEKLENİLEN ZENNİK PİDESİ GELDİ 

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan Kızılağaç ve Akpınar köylerine misafir oldu. 
 
Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Gündüz Gece ekibi bu hafta Kırklareli Vize’nin Kızılağaç ve Akpınar köylerinden renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Gündüz gece ekibi ilk olarak Kızılağaç köyünde bir eve misafir oldu. Soba sıcaklığının muhabbete yansıdığı köy evinde Kürşat, Kızılağaç’a özel baldan tattı. Bir sonraki durak köydeki kadınların toplandığı bahçe oldu. Kürşat’a Kızılağaç’taki lezzetleri anlatan hanımlar yaptıkları yemeklerle parmak ısırttı.  
 
Kızılağaç köyünden ayrılan Gündüz Gece ekibi Akpınar Köyü’ne gitti. Köylü teyzenin bahçesindeki el yapımı fırını hem estetik hem de işlevsel açıdan dikkatleri üzerine çekti. Kürşat, hanımlarla yöreye ait zennik pidesini yaptı. Birbirinden güzel türküleri köylülerle birlikte söyleyen Kürşat Vize ilçesinden muhteşem manzaraları ekranlara taşıdı. 
  
Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…     

Gündüz Gece – Kırklareli-Kızılağaç | 4 Şubat 2023
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet