Gündüz Gece – Bodrum - Mersin | 21 Mayıs 2022

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Bodrum ve Mersin’den evlere konuk oldu.

Kanal 7’nin sevilen ismi Kürşat, Anadolu’daki keşfini  Gündüz Gece ile sürdürüyor. Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler Gündüz Gece ile izleyici karşısına çıkıyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini bir nebze olsun dindirmeyi hedefleyen Gündüz Gece, köy köy dolaşarak kah bahçede hasat yapan köylüye yardım edecek kah düğün yemekleri hazırlayan teyzelerle sohbet edecek. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne seriyor.

Konya’da buğday hasadı, Adana’da pamuk tarlası… Bereketli topraklarda yetişen bin bir çeşit ürünü yerinde inceleyen Kürşat, hasat zamanının telaşını köylülerle birlikte yaşıyor.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gündüz Gece - Bodrum | 7 Mayıs 2022

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta tatilcilerin uğrak noktası Bodrum’dan evlere konuk oldu.

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıktı. Gündüz Gece ekibi bu hafta görenleri kendisine hayran bırakan manzarası, sıcakkanlı insanları ve eşsiz deniziyle Bodrum’dan renkli görüntülerle ekrandaki yerini aldı.

Gündüz Gece ekibi Bodrum’da ilk olarak denizden sünger toplayan bir balıkçıyla buluştu. Sünger toplamanın zorluklarından bahseden balıkçı, denizde yaşadıklarını Kürşat’a anlattı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı, Bodrum’a gidenlerin görmeden dönmediği, Sanat Güneşi Zeki Müren’in müzeye çevrilen evi oldu. Ünlü sanatçının eşyalarını yerinde gören Kürşat, Zeki Müren’in bıraktığı izler karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

Gündüz Gece ekibi son olarak Bodrum yarımadasının batısında kalan tarihi Myndos Antik Kenti’ne gitti. Kürşat, yıllar içinde deforme olup, bugün sadece sütun ve mozaik kalıntıları haline gelen kenti gezerek, bölgenin tarihi hakkında bilgi verdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece - Bodrum | 7 Mayıs 2022
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet