Gündüz Gece - Gaziantep | 14 Mayıs 2022

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Güneydoğu Anadolu’nun incisi Gaziantep’ten evlere konuk oldu.

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıktı. Gündüz Gece ekibi bu hafta zengin mutfağı, şanlı tarihi ve sıcacık insanlarıyla Gaziantep’ten renkli görüntülerle ekrandaki yerini aldı. Kürşat Gaziantep’te ilk olarak kahvaltı yapmaya gitti. Gaziantep halkının sabahın erken saatlerinde kuyruk oluşturduğu ciğerciye giden Kürşat, Antep’teki kahvaltı kültürü hakkında bilgi aldı. Gündüz Gece ekibi daha sonra Antepli kadınlarla buluştu. Antep’in meşhur yemeklerinin yapımına eşlik eden Kürşat, keyifli bir sohbete imza attı.

Gündüz Gece ekibi son olarak soluğu Gaziantep’in meşhur künefe ustasının yanında aldı. Tepsi tepsi künefeleri gören Kürşat, sabırsızlıktan yerinde duramadı.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gündüz Gece - Bodrum | 7 Mayıs 2022

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta tatilcilerin uğrak noktası Bodrum’dan evlere konuk oldu.

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıktı. Gündüz Gece ekibi bu hafta görenleri kendisine hayran bırakan manzarası, sıcakkanlı insanları ve eşsiz deniziyle Bodrum’dan renkli görüntülerle ekrandaki yerini aldı.

Gündüz Gece ekibi Bodrum’da ilk olarak denizden sünger toplayan bir balıkçıyla buluştu. Sünger toplamanın zorluklarından bahseden balıkçı, denizde yaşadıklarını Kürşat’a anlattı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı, Bodrum’a gidenlerin görmeden dönmediği, Sanat Güneşi Zeki Müren’in müzeye çevrilen evi oldu. Ünlü sanatçının eşyalarını yerinde gören Kürşat, Zeki Müren’in bıraktığı izler karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

Gündüz Gece ekibi son olarak Bodrum yarımadasının batısında kalan tarihi Myndos Antik Kenti’ne gitti. Kürşat, yıllar içinde deforme olup, bugün sadece sütun ve mozaik kalıntıları haline gelen kenti gezerek, bölgenin tarihi hakkında bilgi verdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece - Bodrum | 7 Mayıs 2022
Gündüz Gece - Antalya | 9 Nisan 2022

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Akdeniz’in incisi Antalya’dan ekranlara geldi.

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıktı. Gündüz Gece ekibi bu hafta hem tarihiyle hem doğal güzellikleriyle her yıl binlerce turiste kapılarını açan Antalya’dan renkli görüntüleri izleyicisinin beğenisine sunacak. Kürşat Antalya’da ilk olarak keşkek pişiren teyzelerin yanına gitti. Her yörede farklı bir şekilde hazırlanan keşkeğin püf noktalarını öğrenen Kürşat, ocağın başına geçip keşkek pişirmeye kalktı. Gündüz Gece ekibi daha sonra Antalya’nın meşhur piyazını denemeye gitti. Bol tahinle hazırlanan piyazın yapımına eşlik eden Kürşat, piyaz ustasıyla keyifli bir sohbete imza attı.

Gündüz Gece ekibinin son durağı hamur açan Antalyalı teyzelerin yanı oldu. Onlara yardım etmek için oklavayı eline alan Kürşat, bir yandan hamur açtı bir yandan da türkü söyledi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece - Antalya | 9 Nisan 2022
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet