Başkent Kulisi - Derya Yanık | 6 Şubat 2022

Siyaset dünyasının önemli gelişmeler ve Ankara kulislerinde yaşananlar, Başkent Kulisi’nde değerlendiriliyor. Mehmet Acet bu bölüm Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı ağırladı. 

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in moderatörlüğünde ekrana gelen Başkent Kulisi siyasetin nabzını tutmaya devam ediyor. Başkent Kulisi’nin bu bölümdeki konuğu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık oldu. Yanık ‘Doğalgaz ve diğer sosyal yardımlar kimlere yapılıyor, kaç kişiyi kapsıyor? Anayasanın öngördüğü sosyal devlet ilkesi ne ölçüde hayata geçirebiliyor? Bakıma muhtaç durumdaki engellilere ve ailelerine nasıl yardım ediliyor? İhtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için hazırlanan 450 milyon TL’lik ek kaynak kimlere kullanılacak? İstanbul Sözleşmesinden çıkılması kadına dönük şiddeti artırdı mı?’ sorularını Başkent Kulisi’nde yanıtlandı.

Siyasi gelişmelerin, toplumsal olayların ve ülkede olup bitenin masaya yatırıldığı Başkent Kulisi her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet