Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 16 Aralık 2021

Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu bölüm İslam’a göre yenilmesi helal ve haram olan yiyecekler hakkında bilinmesi gerekenler ekrana taşındı. 

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Programda bu bölüm İslamiyet’e göre yenmesinde sakınca olan yiyecekler hakkında merak edilenler ele alındı. Karataş ‘Kuran’a göre haram olan yiyecekler nelerdir? Yengeç, ıstakoz, karides, kalamar ve midye gibi deniz ürünleri yenir mi? İçinde likör bulunan çikolata yemek caiz midir? İnsan ya da hayvan figürlü pasta yapmak ve yemek caiz midir? Çok et yemek kalbi karartır mı? Ölçüsü nedir? Necaset ile beslenen hayvanların etleri yenir mi? Tedavi amaçlı yenilmesi haram olan hayvanların eti ve sütü yenir mi? Vejetaryen olmak dine uygun mudur? Koşer et yemek helal midir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Toplumda zedelenmeye neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor. 

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30’da Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. 


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet