Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 28 Şubat 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm rüya görmenin İslam’daki yeri üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. 

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm kimi zaman haberci niteliği taşıyan kimi zaman ise sadece bilinç altını yansıtan rüyalar hakkında bilinmesi gerekenler ekrana taşındı. Karataş, ‘Rüya ile amel olur mu? Rüyada görülen sembollerin manaları nelerdir? Peygamberi rüyasında gördüğünü söyleyen kişileri nasıl algılamalıyız? Kötü rüya görünce ne yapmalıyız? Vefat eden yakınlarımızı rüyada kötü görmek günahkar olduğunu mu gösterir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet