Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 14 Şubat 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm sevginin önemi ve Sevgililer Günü kutlamanın dini yönü hakkında bilinmesi gerekenlere yer verildi.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bu bölüm sevgi üzerine bir sohbet gerçekleştirilirken Sevgililer Günü kutlamanın İslam’daki yeri hakkında merak edilenler ele alındı. Mustafa Karataş ‘Sevgililer Günü kutlamak haram mıdır? Peygamber Efendimiz eşlerine sevgisini nasıl yansıtırdı? Hristiyanların kutladığı gün ve gecelerde hediye alıp veren kişi hakkında hüküm nedir? Aşık olmak konusunda dinimizin ölçüleri nelerdir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet