Cuma Sohbetleri - 18 Eylül 2020

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılıyor.  Programda bu bölüm İslamiyet’in kötü alışkanlıklara karşı önerilerine yer verildi.

Müslümanların bayramı olan Cuma gününü şenlendiren Cuma Sohbetleri izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ve başarılı sunucu Muhsin Bay Cuma Sohbetleri’nde bu bölüm kötü alışkanlıkların insanlığa zararlarını ve İslamiyet’in bu alışkanlıklara bakış açısını ele aldı. Nursaçan ‘Kötü alışkanlıklardan ve zararlı şeylerden korunmak için nasıl dua etmeliyiz? Peygamberimiz kötü alışkanlıklardan korunmak için ne tavsiye etmiştir? Uyuşturucu, alkol, kumar ve tüm kötü alışkanlıklardan kurtaran dua hangisidir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

İslam’a uygun yaşamanın incelikleri, izleyicilerden gelen sorular, gündelik yaşamda karşılaşılan olayların dini boyutları Cuma Sohbetleri’nde ele alınıyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet