Sohbet - Cuma Sohbetleri 10.01.2020 16:56

Cuma Sohbetleri - 10 Ocak 2020

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Adak adamanın önemi nedir? Kadının dinen boşanma hakkı var mıdır?  Kötü rüya anlatılır mı? İnsanın kendi canına kıyması günah mıdır? Rüyalar gelecekten haber verir mi?” sorularını yanıtladı.

“Kadının dinen boşanma hakkı var mıdır?” sorusuna Necmettin Nursaçan, dinen boşanma yetkisinin erkekte olduğunu, nikah kıyılırken kadına o yetki verilirse kadının da boşanabileceğini belirtti.

“Adak adamanın önemi nedir?” sorusuna ise Nursaçan, Allah’a verilen sözün mutlaka yerine getirilmesi gerektiğini, adak adarken dikkat edilmesinin doğru olacağını açıkladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR