Sohbet - Cuma Sohbetleri 03.01.2020 17:22

Cuma Sohbetleri - 3 Ocak 2020

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Ölen kişinin amel defteri kapanır mı? Ölen kişilerin eşyalarını saklamanın bir günahı var mıdır? Fal bakmak günah mı?” sorularını cevapladı.

“Ölen kişinin amel defteri kapanır mı?” sorusuna Necmettin Nursaçan, insan ölünce amel defterinin kapanacağını fakat ilmi eser bırakan, hayır yapan ve hayır dua eden evlat bırakan kişilerin amel defterlerinin kapanmadığını söyledi.

“Ölen kişilerin eşyalarını saklamanın bir günahı var mıdır?” sorusuna ise Nursaçan, bir mahsuru olmadığını, hatırladıkça rahmet okumanın doğru olacağını fakat sürekli hüzünlenip matem tutulacaksa bunun doğru olmadığını açıkladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR