Ali Rıza Temel İle Gönül Sohbetleri | 27 Aralık 2019

Ekranların başarılı ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve İlahiyatçı-Yazar Ali Rıza Temel’in sohbetiyle ‘Gönül Sohbetleri’ İslamiyet’in gündelik sorunlara sunduğu çözüm önerilerini ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu bölüm yaklaşan yeni yıl öncesi yılbaşı kutlamanın İslam’daki yeri üzerine bir sohbet gerçekleştirildi.

Başarılı Sunucu Muhsin Bay ve İlahiyatçı-Yazar Ali Rıza Temel’in sunumuyla izleyicisiyle buluşan Gönül Sohbetleri, günlük yaşamın içindeki sorunlara değiniyor. İslamiyet’i doğru bir şekilde izleyicisine aktarmayı hedefleyen programda bu bölüm yıl başının gelmesiyle yıl başı kutlamanın dindeki yeri hakkında bilgi verildi. Temel, ‘Yılbaşı kutlamanın tarihi ne zamana dayanıyor? Yılbaşı ile Noel arasındaki fark nedir? Müslümanlara göre yılbaşı ne ifade eder? Yılbaşında insanların birbirini tebrik etmesi caiz midir?’ sorularına yanıt verdi. 

İslam’ı ayrıştırmadan, bölmeden objektif bir şekilde ekrana taşımayı amaçlayan Ali Rıza Temel, programda Allah’ın emirlerini, Hz. Muhammed’in öğütlerini, sahabelerin hayatlarından örnekleri canlı yayında ele alıyor.

Muhsin Bay’ın sunumu Ali Rıza Temel’in yorumlarıyla Gönül Sohbetleri her Cuma 23:30’da Kanal 7 ekranlarında… 


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet