Ali Rıza Temel İle Gönül Sohbetleri | 13 Aralık 2019

Ekranların başarılı ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve İlahiyatçı-Yazar Ali Rıza Temel’in sohbetiyle ‘Gönül Sohbetleri’ İslamiyet’in gündelik sorunlara sunduğu çözüm önerilerini ekrana taşımaya devam ediyor. Programda bu bölüm dua etmenin önemine dair bir sohbet gerçekleştirildi.

Başarılı Sunucu Muhsin Bay ve İlahiyatçı-Yazar Ali Rıza Temel’in sunumuyla izleyicisiyle buluşan Gönül Sohbetleri, ‘Doğru bilgi, doğru inanç ve doğru amel’ sloganından yola çıkarak günlük yaşamın içindeki sorunlara değiniyor. İslamiyet’i doğru bir şekilde izleyicisine aktarmayı hedefleyen programda bu hafta Allah ile kulu arasındaki en sağlam köprü olan dua etmenin önemi hakkında bilgi verildi. Programda ayrıca ‘ Dua nedir? Neden dua edilmelidir? Duanın kabul şartları nelerdir? Kimlerin duası daha makbuldür? Hz. Muhammed’in sıklıkla ettiği dualar hangileridir? Beddua etmenin hükmü nedir?’ sorularına yanıt arandı. 

İslam’ı ayrıştırmadan, bölmeden objektif bir şekilde ekrana taşımayı amaçlayan Ali Rıza Temel, programda Allah’ın emirlerini, Hz. Muhammed’in öğütlerini, sahabelerin hayatlarından örnekleri canlı yayında ele alıyor.

Muhsin Bay’ın sunumu Ali Rıza Temel’in yorumlarıyla Gönül Sohbetleri her Cuma 23:30’da Kanal 7 ekranlarında… 


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet