Sohbet - Cuma Sohbetleri 29.11.2019 16:25

Cuma Sohbetleri - 29 Kasım 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm Recep Tayyip Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “Kader nedir? Yalan yere yemin etmenin günahı nedir? Tövbe edildiğinde kabul olduğu nasıl anlaşılır?” sorularını cevapladı.

“Kader nedir?” sorusuna Necmettin Nursaçan, kaderin olacak şeyleri vaktinden önce Allah’ın bilmesi demek olduğunu, insanların kendi aklıyla, iradesiyle iyiyi, doğruyu araması gerektiğini söyledi.

“Yalan yere yemin etmenin günahı nedir?” sorusuna ise Nursaçan, mümin bir kimsenin yalan söylememesi gerektiğiniü, iman ile yalanın bir arada olmayacağını belirtti.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR