Sohbet - Cuma Sohbetleri 22.11.2019 16:08

Cuma Sohbetleri - 22 Kasım 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “‘Keşke’ demenin günahı nedir? Kısmet bağlanması diye bir şey var mı? Büyü yapmanın günahı nedir? Uğursuzluk diye bir şey var mı?” sorularını cevapladı.

“‘Keşke’ demenin günahı nedir?” sorusuna Necmettin Nursaçan ‘Keşke’ kelimesinin şeytanın işini kolaylaştırdığını, pek sık kullanılmaması gerektiğini söyledi.

“Kısmet bağlanması diye bir şey var mı?” sorusuna ise Nursaçan, bir kimsenin başka bir kimsenin kısmetini bağlayamayacağını, kısmet bağlanması diye bir şeyin söz konusu olmadığını açıkladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR