Cuma Sohbetleri - 18 Ekim 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm, Eyüp Zekai Dede İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “Akika kurbanı nedir? Akika kurbanı kurban bayramında kesilir mi? Cin var mıdır? Cinler insanlara zarar verirler mi? Beddua etmenin günahı nedir? Fala ve burçlara inanmak günah mıdır?” sorularını cevapladı.

“Cinler insanlara zarar verirler mi?” sorusuna Necmettin Nursaçan, bir Müslümanın cinlerden korkmaması gerektiğini, Allah izin vermeden kimsenin kimseye zarar veremeyeceğini açıkladı.

“Fala ve burçlara inanmak günah mıdır?” sorusuna ise Nursaçan, burçların yaratılmış olduğunu, burçlara göre hüküm vermenin, onlara inanmanın doğru olmadığını açıkladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet