Cuma Sohbetleri - 4 Ekim 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Kerahat vakti nedir? Mezheplere göre kerahet vakitleri farklı mıdır? Hangi vakitlerde kaza ve nafile namazı kılınmaz? Kaza namazları ne zaman kılınmalıdır? İmsak vaktinden önce sabah namazı kılınır mı?” sorularını cevapladı.

“Hangi vakitlerde kaza ve nafile namazı kılınmaz?” sorusuna Necmettin Nursaçan, güneşin doğuşundan 45 dakika geçinceye kadar ve öğlen ezanı okunmaya yirmi dakika kala farz ve nafile namazın kılınamayacağını, bunun caiz olmadığını söyledi.

“İmsak vaktinden önce sabah namazı kılınır mı?” sorusuna ise Nursaçan, vakit girmeden namazın kılınamayacağını, imsak vakti girdikten sonra sabah namazının kılınabileceğini açıkladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

 

YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet