Gezi - Gündüz Gece 13.07.2019 19:21

Gündüz Gece - Çatalca | 13 Temmuz 2019

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm İstanbul Çatalca’dan izleyici karşısına çıktı.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm İstanbul’un yazlık ilçelerinden Çatalca’dan evlere konuk oldu. Gündüz Gece ekibi Çatalca’da ilk olarak tarihi binlerce yıl öncesine dayanan İnceğiz Manastırı’na gitti. 14. yüz yıla kadar kullanılan manastırın tarihini öğrenen Kürşat, bazı Kemal Sunal filmlerinin bölgedeki mağaralarda çekildiğini duyunca çok şaşırdı. Tarih gezisinden sonra Çatalca’nın doğasını keşfetmeye giden Gündüz Gece ekibi rotasını küçük bir şelaleye çevirdi. Ziyaretçiler tarafından kirletilen bölgeyi gören Kürşat, çevre kirliliğinden dert yandı. Bunca gezinin ardından karnı acıkan Gündüz Gece ekibi soluğu yemek yapan teyzelerin yanında aldı. Onlarla birlikte ocak başına geçen Kürşat, sakarlıklarıyla teyzeleri gülmekten kırıp geçirdi. Yemekler pişerken Kürşat türkülerle eşlik etti.

Gündüz Gece ekibinin son durağı ise çeşit çeşit hayvanların beslendiği büyük bir çiftlik oldu. Çiftlik sahibiyle keyifli bir muhabbete dalan Kürşat, çiftlikteki hayvanları izleyicileri için görüntüledi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:30’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR