Sohbet - Cuma Sohbetleri 03.05.2019 19:23

Cuma Sohbetleri - 3 Mayıs 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenler Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm, Türk - İsveç Kardeşlik Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “Kurban niyet edilip kesilmediğinde günahı nedir? Ramazan dışında tutulan oruç bozulduğunda altmış bir gün oruç tutmak gerekir mi? Oruç bozmak günah mıdır? Beddua etmenin günahı nedir?” sorularını cevapladı.

“Kurban niyet edilip kesilmediğinde günahı nedir?” sorusun Necmettin Nursaçan, kurban niyet edildiğinde Allah’a söz verildiğini, bunun yerine getirilmesi gerektiğini fakat kişinin gücü yetmiyorsa diğer zamanlar kesilmesinin doğru olacağını söyledi.

“Ramazan dışında tutulan oruç bozulduğunda altmış bir gün oruç tutmak gerekir mi?” sorusuna ise Nursaçan, Ramazan dışında tutulan nafile veya kaza oruçları bozulduğunda gününe gün oruç tutulması gerektiğini açıkladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR