Sohbet - Cuma Sohbetleri 29.03.2019 19:00

Cuma Sohbetleri - 29 Mart 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenler Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Aileye zekat verilebilir mi? Tedavi gören kişi Ramazan’da oruç tutmazsa günahı nedir? Fitre ve fidye nedir?” sorularını cevaplandı.

“Aileye zekat verilebilir mi?” sorusuna Necmettin Nursaçan, kardeşin birinci sırada olduğunu, kardeşe, onun çocuklarına zekat verilebileceğini ve dinen uygun olduğunu söyledi.

“Tedavi gören kişi Ramazan’da oruç tutmazsa günahı nedir?” sorusuna ise Nursaçan, tedavi gören kişinin oruç tutması gerekmediğini, iyi olduğu zaman oruçların gününe gün tutulması gerektiğini, fakat iyi olma ihtimali yoksa fidye verilmesinin doğru olacağını belirtti.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR