Gezi - Gündüz Gece 05.01.2019 19:44

Gündüz Gece - Ulubey/Uşak | 5 Ocak 2018

Türkiye gezilecek yerler, gezmek, seyahat etmek isteyenler Türkücü Kürşat Gündüz Gece Uşak 2 bölümünde tarihi mekanları ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Ege’nin şirin ili Uşak’tan keyifli görüntülerle evlere konuk oluyor. 

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta Uşak’taki gezisine kaldığı yerden devam ediyor. Kürşat Uşak’ta ilk olarak Uşaklı teyzelerle birlikte sofra hazırladı. Uşak’ın meşhur döndürme böreğinin yapımına yardım eden Kürşat teyzelerin tatlı atışmalarıyla keyiflendi. Böreğin yanında helvayla ağzı tatlanan Kürşat Uşak türküleriyle kulakların pasını sildi. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Ulubey Kanyonu oldu.  Kanyonun meşhur cam terasına çıkan Kürşat gördüğü manzara karşısında hayranlığını gizleyemedi.

Gündüz Gece ekibi daha sonra geçmişte savunma amaçlı kullanılan şimdilerde ise düğünlerde gösteri olarak sergilenen cirit oyununu görüntüledi. Atın üzerinde durmaya çalışan Kürşat cirit ustalarından eğitim alırken eğlenceli görüntülere imza attı.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR