Gezi - Gündüz Gece 29.12.2018 21:01

Gündüz Gece - Bursa / Gemlik - 29 Aralık 2018

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm yemyeşil doğası ve köklü tarihiyle Bursa’dan izleyici karşısına çıktı.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Bursa’dan evlere konuk oldu. Bursa’nın tarihi dokusu ve yemyeşil doğası izleyenleri etkisi altına aldı. Gündüz Gece ekibi Bursa’da ilk olarak Gemlik’in meşhur zeytinini toplamaya gitti. Köylülerle birlikte hasat yapan Kürşat, Gemlik zeytininin özelliklerini öğrendi. Hasat esnasında köylülerin hayat hikayelerini dinleyen Kürşat gülme krizine girdi. Zeytinin boylarına göre ayrılmasına yardım eden Kürşat, eğlenceli görüntülere imza attı.

Gündüz Gece ekibinin Bursa’daki son durağı ise yöresel lezzetlerle bezeli köy sofrası oldu. Cevizli lokum ve tarhana soslu eriştenin tadına bakan Kürşat, teyzelerin tatlı atışmalarına türküleriyle eşlik etti.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR