Sohbet - Cuma Sohbetleri 12.10.2018 19:57

Cuma Sohbetleri - 12 Ekim 2018

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler yeni yayın döneminde Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Adak unutulursa ne olur? Yalan haram mıdır? Nazar var mıdır? Telefonda dini nikah kıyılır mı? Dinen yalancı şahitlik yapmanın hükmü nedir?” sorularını yanıtladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “Yalan haram mıdır?” sorusuna Necmettin Nursaçan, yalanın haram olduğunu ancak üç yerde, savaşta, sarsılan yuvayı kurtarmada ve arkadaşların arasını düzeltmede yalan söylenebileceğini belirtti.

Başka bir izleyiciden gelen, “Nazar var mıdır?” sorusuna ise Nursaçan, nazar diye bir şey olduğunu, kişinin kabre girmesine sebep olacağını, bir dağı bile baş aşağı edebileceğini aktardı.

Programda ayrıca Nursaçan “Telefonda dini nikah kıyılır mı?” sorusunu da yanıtladı. Nursaçan, telefonda dini nikahın olmayacağını, kişinin babasına vekalet verip dini nikahı kıydırabileceğini, onun dışında böyle bir şeyin olamayacağını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR