Yaşam - Dünyanın Tadı 10.08.2018 15:58

Dünyanın Tadı - Kapadokya-3 | 11 Ağustos 2018

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Kapadokya’nın birbirinden lezzetli tatlarını keşfetmeye devam ediyor.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini izleyiciyle buluşturuyor. Yasin Esirgenç, eşsiz manzarasıyla kendisine hayran bırakan Kapadokya’da ilk olarak tandır yemeklerinin yapıldığı bir restorana gidecek. Kuzu etinin sebzelerle harmanlandığı tandırda kaburga yemeğinin yapımına eşlik eden Esirgenç, yemeğin benzersiz sunumunu gösterecek.

Kapadokya’nın yöresel lezzetlerinin izini sürmeye devam eden Yasin Esirgenç, Kapadokyalı Havva Teyze’nin evine gidip o bölgeye özgü dolaz tatlısını öğrenecek. Ardından Havva Teyze’nin bahçesine girip taze salatalıkları dalından toplayan Esirgenç, keyifli anları ekrana getirecek.

Dünyanın Tadı ekibi son olarak Kapadokya’nın meşhur kuzu güveç yapımını ekrana taşıyacak. Güvecin yapımını ustasından öğrenen Esirgenç, püf noktalarını izleyicilerle paylaşacak. 

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR