Gezi - Gündüz Gece 12.05.2018 17:38

Gündüz Gece - Bursa/İnegöl - 12 Mayıs 2018

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece farklı kültürlerden renkli görüntüleri ekrana taşıyor. Gündüz Gece bu bölüm yemyeşil doğası, sıcak insanlarıyla Bursa İnegöl’den evlere konuk oldu.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu bölüm Bursa İnegöl’den evlere konuk oldu. Kürşat’ın İnegöl’deki ilk durağı Türkiye’de bir ilke ev sahipliği yapan Beylik Han’ı oldu. Kadınların işlettiği bu handa hoş bir sohbet gerçekleştiren Kürşat, kadın esnaflardan bu fikrin çıkış noktasını dinledi. İnegöl denince akla ilk gelenler arasında yer alan İnegöl köftesini yerinde yemek isteyen Kürşat soluğu köfte ustasının yanında aldı. Ağız sulandıran bu lezzetin püf noktalarını dinleyen Kürşat, köfte yerken kendinden geçti.

Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağıysa yörük köyü oldu. Burada yörüklerle birlikte ocak başına geçen Kürşat, gözleme yapıp türkü söyledi.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR