Gezi - Gündüz Gece 05.05.2018 18:13

Gündüz Gece - Azerbaycan/3 - 5 Mayıs 2018

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece farklı kültürlerden renkli görüntüleri ekrana taşıyor. Gündüz Gece bu bölüm Azerbaycan’ın Kazak kentinden evlere konuk oldu.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu bölüm sempatik dilleri, sıcak insanlarıyla kardeş ülke Azerbaycan’daki gezisine devam etti. Kürşat Azerbaycan’da ilk olarak Azeri bir ailenin evine konuk oldu. Burada damak çatlatan lezzetiyle yiyenleri kendine hayran bırakan meşhur hengel yapımını öğrendi. Kürşat alıştığı mantıların dışında kalan bu farklı tadı denerken kendinden geçti. Yemek sonrası Azeri aileyle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Kürşat Azerbaycan’daki günlük yaşam hakkında fikir edindi. Azerbaycan’ın doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen Gündüz Gece ekibi soluğu dağlarda aldı. Azerbaycan’ı tepeden gören Kürşat türkülerle bu eşsiz manzarayı taçlandırdı.

Gündüz Gece’nin son durağı ise Azerbaycan’ın meşhur çömleklerinin imalathanesi oldu. Şeki çömleğinin inceliklerini öğrenen Kürşat çömlek tablasının başında eğlenceli görüntülere imza attı.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR