Necmettin Nursaçan'la Sohbetler - 7 Nisan 2018

Dünyada ve ebedi hayatta huzurlu bir yaşam sürmek için yapılması gerekenlerin konuşulduğu, İslamiyet’i hakkıyla yaşamanın öğütlendiği ‘’Nursaçan’la Sohbetler’’ Kanal 7 ekranlarında izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Programda bu hafta İslamiyet’e dair merak edilenler hakkında bir sohbet gerçekleştirildi.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Necmettin Nursaçan’la Sohbetler dini konuları ele almaya devam ediyor. Kur’an-ı Kerim’i rehber alan programda bu hafta İslamiyet’e ve sosyal hayata dair merak edilenler konuşuldu.

Necmettin Nursaçan, “Peygamberimizin mucizeleri nelerdir? Besmelenin anlamı nedir? Evlenmenin dini hükmü nedir? Dövme yaptırdıktan sonra gusül abdesti kabul olur mu? Doğum yapan kadının günahları silinir mi?” sorularını canlı yayında yanıtladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “Besmelenin anlamı nedir?” sorusuna Nursaçan, besmelenin anlamının “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla başlarım” demek olduğunu ve besmele ile başlanmayan işte hayır olmadığını aktardı.

Başka bir izleyiciden gelen “Dövme yaptırdıktan sonra gusül abdesti kabul olur mu?” sorusuna ise Nursaçan, dövmenin derinin altına işlenen ve yapıştırma tekniği olan iki çeşidi olduğunu, yapıştırılan dövmede su deriye ulaşmadığı için gusüle mani olacağını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

‘Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’ Ayşe Güler Alaca’nın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 10:00’da Kanal 7’de…  

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet