Necmettin Nursaçan'la Sohbetler - 3 Mart 2018

Dünyada ve ebedi hayatta huzurlu bir yaşam sürmek için yapılması gerekenlerin konuşulduğu, İslamiyet’i hakkıyla yaşamanın öğütlendiği ‘’Nursaçan’la Sohbetler’’ Kanal 7 ekranlarında izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor. Programda bu hafta İslamiyet’e dair merak edilenler hakkında bir sohbet gerçekleştirildi.

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, Ayşe Güler Alaca’nın sunumuyla ekrana gelen Necmettin Nursaçan’la Sohbetler dini konuları ele almaya devam ediyor. Kur’an-ı Kerim’i rehber alan programda bu hafta İslamiyet’e ve sosyal hayata dair merak edilenler konuşuldu.

Necmettin Nursaçan, “Akika kurbanı ne zamana kadar kesilmelidir? Yeni doğan çocuğun saçının ağırlığı kadar altın vermek doğru mudur? Tırnakta oje varken abdest kabul olur mu? Geçmişteki kazaların ve günahların tövbesi nasıl yapılır? Kaza namazına niyetlenip vefat eden kişinin akıbeti ne olur? Gayrimüslimler öldükten sonra sınavı nasıl olacak?” sorularını canlı yayında yanıtladı.

Necmettin Nursaçan, vakit namazlarının sünnetlerinin önemli olduğunu önemli bir şey olmadıkça namazların sünnetlerini terk etmeyi alışkanlık haline getirmemek gerektiğini söyledi. Ayrıca Nursaçan akika kurbanı ile ilgili olarak, çocuk ergenlik çağına gelene kadar kurbanın kesilebileceğini ve kesilen kurbanı herkesin yiyebileceğini söyleyerek izleyicileri bilgilendirdi.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “Tırnakta oje varken abdest kabul olur mu?” sorusuna Nursaçan, ojeyi çıkartıp abdest alınması gerektiğini, abdest aldıktan sonra oje sürüp namaz kılınabileceğini belirtti.

Başka bir izleyiciden gelen “Gayrimüslimler öldükten sonra sınavı nasıl olacak?” sorusuna ise Nursaçan, kim olursa olsun kabre indirildikten sonra meleklerin geleceğini, ‘Rabbin kimdir? Peygamberin kimdir? Dinin nedir?’ diye sorular soracağını, eğer kabre indirilen kişi Müslüman ise bu sorulara cevap vereceklerini ancak gayrimüslimlerin cevap veremeyeceklerini söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları canlı yayında cevapladı.

‘Necmettin Nursaçan’la Sohbetler’ Ayşe Güler Alaca’nın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 10:00’da Kanal 7’de… 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR