Üç Altın Kural Mı? O Da Ne Anneanneciğim?

Kanal 7 Çocuk’ta bu hafta Hayat Yayın Grubu’na bağlı Çilek Kitaplar’ın Manevi Değerler serisinden olan ‘Kötü Şeyleri Düzeltmek’ hikayesinin animasyonu yayınlanıyor. Nezihe Ak İnci tarafından kaleme alınan hikaye, çocuklara kötü şeyleri nasıl engelleyebileceklerine dair tavsiyeler kazandırmayı hedefliyor.

‘Kötü Şeyleri Düzeltmek’ adlı animasyon filminde çocuklara ebeveynleri tarafından kötü şeyler yapan insanlara karşı tavrın ve davranışların nasıl olacağı ve bu kötülükler karşısında elimizden neler gelebileceğine dair tavsiyeler veriliyor. Çocuklara din ve ibadet eğitiminin verilmesinde ebeveynlere de önemli görevler düşüyor. Bu sebeple ‘Kötü Şeyleri Düzeltmek’ adlı animasyon filmi ailelere rehber olacak bir anlatım kazandırmakla birlikte, çocuklara kötü davranışlar konusunda yaptırımlar kazandırmayı ve bu yaptırımları daha kolay kavramaları sağlanıyor.

Çocuklara kötü şeyleri düzeltmekle ilgili hazırlanan animasyon film; “Gördüğümüz kötülükler karşısında ne yapabiliriz? Kötülükler karşısında nasıl çözüm üretiriz?  3 altın kural nedir? Elinle, dilinle, kalbinle kuralı ne anlama gelir? Kötü bir şey gördüğümüzde onu nasıl düzeltmeliyiz? 3 Altın kuralı Hz. Muhammed neden tavsiye etti? Kötülüklere kalple karşı koymak ne demektir? 3 altın kural insanlara nasıl bir mutluluk sağlar?” sorularına yanıt veriyor. 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet