Harfli Kurabiyelerle Kur'an Okumayı Öğreniyorum!

Kanal 7 Çocuk’ta bu hafta Hayat Yayın Grubu’na bağlı Çilek Kitaplar’ın Manevi Değerler serisinden olan ‘Kuran Okumak’ hikayesinin animasyonu yayınlanıyor. Nezihe Ak İnci tarafından kaleme alınan hikaye, çocuklara Kur’an Okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor.

‘Kuran Okumak’ adlı animasyon filminde çocuklara Kur’an okuma alışkanlığının nasıl kazandırılacağı ve Kur’an okumanın önemi ödül-oyun yöntemiyle anlatılıyor. Çocuklara din ve ibadet eğitiminin verilmesinde ailelere de önemli görevler düşüyor. Bu sebeple ‘Kuran Okumak’ adlı animasyon filmi ailelere rehber olacak bir anlatım kazandırmakla birlikte, eğlenerek ve ödül-oyun sistemiyle çocukların ibadetleri daha kolay kavramaları sağlanıyor.

Çocuklara Kur’an okuma alışkanlığı kazandırılması üzerine hazırlanan animasyon film; “Kur’an okumanın önemi nedir? Kur’an okumak çocuklara nasıl sevdirilir? Kur’an okuma alışkanlığının kazandırılmasında ödül sistemi önemli midir? Çocuklara Kur’an okuma alışkanlığı nasıl kazandırılır? Kur’an okuma ibadeti nasıl kolaylaştırılır? Kur’an’ın akılda kalması için neler yapılabilir? Kur’an’da geçen bazı Hadis-i Şerif’ler nelerdir? ” sorularına yanıt veriyor.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet