Seyyahın Gizemli Defteri - 4 Haziran 2022 - Kız Kulesi

Ülke TV’nin sevilen ismi Sultan Polat, Seyyahın Gizemli Defteri ile ekran başındakileri tarihin tozlu sayfalarında gizemli bir keşfe çıkarıyor. Sultan Polat bu hafta şiirlere ve masallara konu olan İstanbul’un incisi Kız Kulesi’nin tarihi hakkında merak edilenleri ekrana taşıdı. 

Seyyahın Gizemli Defteri, İstanbul ve Anadolu’nun kadim sırlarını Ülke TV ekranlarında ele almaya devam ediyor. Sultan Polat bu hafta İstanbul’un en önemli simgelerinden Kız Kulesi’nin tarihini izleyicisine aktardı. Adına şarkılar, şiirler yazılan Kız Kulesi manzarasında, kuleye dair bilinmeyenleri ekrana getirecek olan Polat, kulenin tarihteki kullanımını anlattı. Programda ayrıca M.Ö. 410 yılında Salacak açıklarında bir adanın üzerinde inşa edildiği düşünülen kulenin konu olduğu efsanelere de yer verdi.

Sultan Polat ‘Kız Kulesi neden İstanbul’un sembolü oldu?  Kız Kulesi’nin altındaki gizli geçitler olduğu doğru mu? Kız Kulesi eskiden hangi amaçlarla kullanılıyordu? Ab-ı Hayat Kız Kulesi’nin altında mı?’ Seyyahın Gizemli Defteri’nde cevapladı.

Taşla, toprakla bir olup efsanelerin perdesini aralamak için Seyyahın Gizemli Defteri, Yazar Sultan Polat’ın sunumuyla her Cumartesi saat 16:45’te ÜLKE TV’de.

#ÜlkeTV #ÜlkeTVhaber #gündem #haber

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet