Mustafa Karataş ile Güncel Konular - 29 Kasım 2021

Ülke TV’den Mustafa Yıldız’ın sunumu, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın yorumlarıyla  Prof. Dr. Mustafa Karataş’la Güncel Konular, güncel konulara İslami bakış açısı ile yaklaşıyor. Güncel Konular programında bu hafta dua, beddua ve insanların sürekli kullandığı “helal etmiyorum” cümlesinin dinen bağlayıcılığı konuşulacak.

Mustafa Yıldız’ın moderatörlüğünde gündemin önemli başlıklarına değinen Prof. Dr. Mustafa Karataş, programda bu hafta rızık korkusuyla işlenen günahların hükmü, dua ile bedduanın kabul olduğu durumlar ve çok kullanılan helal etmiyorum kavramının dindeki bağlayıcılığı konularını ele alacak.

Karataş “Rızık korkusuyla evlat öldürmenin hükmü nedir? Öfkesini kontrol edemeyip, beddua edenin duası gerçekleşir mi? Günahkâr insanın bedduası kabul olur mu? Hakkımı helal etmiyorum diyerek gönül koymak dinen bağlayıcı mıdır? Helal etmiyorum cümlesini sürekli kullanmak doğru mudur?” sorularını programda yanıtlayacak.

Mustafa Yıldız’ın sunumu, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sade ve açıklayıcı yorumlarıyla Güncel Konular, Her Pazartesi 22:30’da Ülke TV’de…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet