Topraktan Sofraya - Aydın/Didim | 27 Ekim 2021

Tohumdan hasada, tarladan tezgâha Türkiye tarımının gücü ‘Topraktan Sofraya’ ile Ülke TV ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Topraktan Sofraya bu bölüm Heredot’un “Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” sözüyle tasvir ettiği Aydın’dan ekranlara geldi.

Topraktan Sofraya, sofralara gelen besinlerin yolculuğunu Ülke TV ekranlarına taşıyor. Zeynep Tor bu bölüm Aydın Söke’den evlere konuk oldu. Zeynep Tor ilk olarak Söke Ovası’nda Didim Ziraat Odası Başkanı Dr. Hilmi Yıldırım ile görüştü ve bölgenin topraklarında hangi ürünlerin yetiştiği hakkında başkandan bilgi aldı. Daha sonra Bekir Bey’in çiftliğine giden Topraktan Sofraya ekibi, çiftliği gezdi ve çiftlikte üretilen ürünleri Bekir Bey’den dinledi.

Programda ayrıca zeytin bahçesine giden Zeynep Tor, bahçeden topladığı zeytinleri fabrikaya götürdü ve zeytinin topraktan sofraya olan hikâyesini Ülke TV’den izleyicilere aktardı.

Daha iyi şartlarda üretim yapan üreticilerden, daha sağlıklı ürünler tüketen topluma giden yolu öğrenmeye, keşfetmeye ve anlamaya çalışan program Topraktan Sofraya, Zeynep Tor’un sunumuyla her Çarşamba 18:00’de Ülke TV’de.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet