En Sıradışı - 13 Şubat 2020

Turgay Güler'in moderatörlüğünde ekrana gelen En Sıradışı programında bu bölüm stüdyo konukları Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç, Araştırmacı Yazar Mustafa Şen ve Ankara’dan bağlanan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ile birlikte FETÖ’nün siyasi ayağı tartışması masaya yatırıldı.

Ahmet Kekeç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun açtığı siyasi ayak tartışmasıyla ilgili olarak “Buradaki maksat siyaseti itibarsızlaştırmak, sandıkta deviremedikleri AK Parti’yi, sandıkta indiremedikleri Erdoğan’ı bunun üzerinde itibarsızlaştırmak ve bir operasyona zemin hazırlamak” ifadelerini kullandı. 

Emin Pazarcı ise “Kılıçdaroğlu bu geçen süreyi çok iyi değerlendirdi. Benim kanaatim şu, Türkiye kaynatılmaya çalışılıyor. Çok önemli meseleler var. İdlib’de çok önemli adımlar atıyoruz. Belki cumhuriyet tarihinin en büyük yığınaklarından birini yapıyoruz. Böyle bir noktada FETÖ’nün siyasi ayağı gibi birtakım garip söylemlerle ortaya çıkan bir Kılıçdaroğlu var. Onu da İlker Başbuğ’un yaptığı açıklamaların ardından geldiğini düşünürsek ve bunun üzerine bir de CIA’in ‘Türkiye’de darbe hareketlenmeleri var’ şeklindeki açıklamalarını üst üste koyduğumuz zaman Türkiye kaynatılmaya çalışılıyor. FETÖ nasıl kullanılmışsa şu anda maalesef Cumhuriyet Halk Partisi de Kılıçdaroğlu eliyle öyle kullanılıyor. CHP’de bir dizayn yapmak isteyebilirler çünkü şu anda sayın Kılıçdaroğlu’nda beklenen sonucu, faydayı sağlayamadılar” şeklinde konuştu.  


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet