Tarihte Yürüyen Adam - Adana | 8 Şubat 2020

Mekânların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ile tarihe farklı bir bakış sunan Tarihte Yürüyen Adam’da bu hafta Adana’nın tarihi yapıları ve birbirinden güzel lezzetleri ekrana gelecek.

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor. Bu hafta Ahmet Anapalı Seyhan Nehri üzerinde bulunan 1600 yıllık tarihi Taş Köprü’den Adana’yı keşfe çıkacak. Anapalı, Mezopotamya ve Anadolu’yu birbirine bağlayan Adana’nın, çok sesli yapısının şehre etkisinden bahsedecek. Turistlerin leziz kebaplarının tadına bakmak için günü birlik ziyaret ettiği Adana’nın tarihi çarşısında gezen Anapalı, şehrin bilinmeyenlerini izleyicilerle paylaşacak. 

Programda ayrıca Tarihte Yürüyen Adam, kendi elleriyle çiğköfte yoğuracak ve Adana’ya özgü çiğ köftenin olmazsa olmazlarını ustalarından öğrenecek. Çiğ köfteyle acıya doyan Anapalı, künefe ile tatlı bir kapanış yapacak. 

Tarihi camiler, kervansaraylar, üstünde birçok medeniyetin yaşadığı Mezopotamya ve Anadolu şehirlerinin bilinmeyen hikâyelerinin yanı sıra yörenin en meşhur lezzetleri Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi 19.00’da Ülke TV’de… 


YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tarihte Yürüyen Adam - Balat | 18 Temmuz 2020

Mekânların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ile tarihe farklı bir bakış sunan Tarihte Yürüyen Adam’da bu bölüm İstanbul'un tarihi semti Balat anlatıldı. Ahmet Anapalı Balat'ta blunan İvaz Mehmet Efendi Camii, Anemas zindanları, Hz. Ebuzer Gifari Cami hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Balat'ın tarihi sokaklarını ve çeşmelerini anlattı.

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor.

Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın sunumuyla Ülke TV’de Tarihte Yürüyen Adam… Mekanların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ve tarihe farklı bir bakış Ülke TV’de…  Ahmet Anapalı, kimi zaman mimari yapıları ile ilk olma özelliğine sahip yerleri, kimi zaman da şehrin önüne geçecek kadar üne kavuşan meşhur lezzetleri ekrana taşıyor.

“Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşâ edemez; hattâ dünden gelen hamlelerin nedenlerini bile düşünemez.” diyen Abdulbaki Gölpınarlı’nın sözünden ilhamla ‘Tarihte Yürüyen Adam’ dünü anlatıyor, bugünü gösteriyor ve yarının rotası için ışık tutuyor.

Tarihi camiler, kervansaraylar, üstünde birçok medeniyetin yaşadığı Mezopotamya ve Anadolu şehirlerinin bilinmeyen hikâyelerinin yanı sıra yörenin en meşhur lezzetleri Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi Ülke TV’de…Tarihte Yürüyen Adam - Balat | 18 Temmuz 2020
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet