Sıradışı Tarih - 14 Ocak 2020

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı Tarih programında bu bölüm Prof. Dr. Mehmet Çelik ve Araştırmacı Yazar Musa Biçkioğlu ile birlikte Ortadoğu’daki olaylar masaya yatırıldı.

Turgay Güler, Batı’nın Ortadoğu planlarına değinerek “Fas’ı Tunus’u darmadağın, Libya’yı, Suriye’yi paramparça, Irak’ı, Yemen’i perişan ettiler. Birleşik Arap Emirlikleri’ni esir aldılar kuklaya dönüştürdüler. Doğu Akdeniz’de enerji yatakları var. Türkiye dedikleri şey Erdoğan. Erdoğan’ı devirmedikçe bize huzur yok diyorlar. Batılı ülkeler Erdoğan’a yönelik direkt tepki ortaya koysa içeride Erdoğan daha da güçleniyor” açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Çelik ise, Arap ülkelerinin yöneticileriyle ilgili olarak “Arap ülkeleri içerisinde bağımsız hiçbir ülke yoktur. Başlarındakiler Amerika’nın eyalet valilerinden daha fazla bağlıdırlar Amerika’ya ve batı ülkelerine. Her türlü ihaneti de yaparlar, kendi halklarına kendi inançlarına bile ihanet ediyorlar. Mutlak surette o yönetimlerin tamamının yıkılması gerekiyor. Nerede bir İslam dünyasında darbeci varsa, milli iradeye karşı bir hareket varsa onu destekliyorlar” şeklinde konuştu. 

 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol