Önce Sağlık - 11 Eylül 2019

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konukları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turgut Göksoy, Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer oldu.

Prof. Dr. Turgut Göksoy, PRP tedavisi ile ilgili izleyicilerden gelen, “PRP nedir? PRP tedavisi nedir? Kimler PRP tedavisi yaptırabilir? Eklem ağrısı nasıl giderilir? Eklem hastalığı tedavisi nasıl olur? sorularını cevapladı.

Prof. Dr. Turgut Göksoy, eklem bozukluğunun hem genetik hem de belli bir yaşta ortaya çıkabileceğini söyledi.

Ayrıca Göksoy, eklemin içerisindeki sıvının belli bir süre sonra bitebileceğini ve PRP tedavisinin uygulanabileceğini açıkladı.

Programın diğer konuğu Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer ise diş eti çekilmesi, diş kayıpları ve implant ile ilgili bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

Dr. Nihat Tanfer, diş eti problemlerinin hafife alınmayacak kadar ciddi problemler olduğunu, diş eti problemlerinden başlayan sorunların çene kemiğine yayılabileceğine ve yayıldıktan sonra çene kemiği kayıpları olabileceğini belirtti.

İmplant yapılabilmesi için üç boyutlu bir çene kemiği olması gerektiğini söyleyen Tanfer, yeterli kemik olmadığı zaman implantın başarılı olamayacağını aktardı.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol