Önce Sağlık - 28 Haziran 2019

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konuğu Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Candan Hundemir oldu.

Önce Sağlık programına konuk olan Op. Dr. Candan Hundemir bel ve boyun fıtıkları ile ilgili izleyicilerden gelen, “Bel fıtığı nedir? Bel fıtığı nedenleri nelerdir? Bel fıtığının tedavi yöntemleri nelerdir? Boyun fıtığı nedir? Boyun fıtığı nedenleri nelerdir? Boyun fıtığının tedavi yöntemleri nelerdir? Bel kayması nedir? Bel kayması neden olur? Dar kanal tedavisi nasıl olur?” sorularını cevapladı.

Op. Dr. Candan Hundemir, boyundaki sorunun belirtilerinin sadece boyun bölgesindeki ağrı olmadığını, ilerlemiş boyun sorununun kola vuran ağrılara ve uyuşmalara neden olduğunu belirtti. Hundemir, belde bir sorun varsa bacakta ağrı olabileceğini, bunların önemli sinyaller olduğunu aktardı.

Candan Hundemir, bel kayması, kanal darlığı varsa omurgayı daha sağlam hale getirebilmek için vida uygulandığını, vidalama ameliyatının büyük bir ameliyat gibi göründüğünü fakat hızlı bir şekilde iyileşme olduğunu söyleyerek izleyicileri bilgilendirdi.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol