Sağlık - Önce Sağlık 19.06.2019 17:23

Önce Sağlık - 19 Haziran 2019

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konukları Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mahmut Kalender, Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer oldu.

Op. Dr. Mahmut Kalender, diz ve eklem ağrıları ile ilgili izleyicilerden gelen, “Diz ağrısı neden olur? Diz ağrıları nasıl geçer? Eklem ağrısı neden olur? Eklem ağrısı nasıl tedavi edilir?” sorularını cevapladı.

Mahmut Kalender, diz kireçlenmesinin ileri yaşların getirdiği bir şey olduğunu, yaş ilerledikçe kemiğin bozulduğunu, elli yaşından sonra kemik erimesiyle ortaya çıktığını belirtti.

Programın diğer konuğu Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer ise diş eti çekilmesi, diş kayıpları ve implant ile ilgili bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

Dr. Nihat Tanfer, diş eti problemlerinin hafife alınmayacak kadar ciddi problemler olduğunu, diş eti problemlerinden başlayan sorunların çene kemiğine yayılabileceğine ve yayıldıktan sonra çene kemiği kayıpları olabileceğini belirtti.

İmplant yapılabilmesi için üç boyutlu bir çene kemiği olması gerektiğini söyleyen Tanfer, yeterli kemik olmadığı zaman implantın başarılı olamayacağını aktardı.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Önce Sağlık

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR