Önce Sağlık - 26 Aralık 2018

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konukları Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Arpi Tırpancı, Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer oldu.

Uzm. Dr. Arpi Tırpancı, sivilce ve cilt lekeleri tedavisi ile ilgili izleyicilerden gelen, “Sivilce nedir? Sivilce neden olur? Sivilce nasıl tedavi edilir? Sivilce nasıl geçer? Sivilce izleri nasıl geçer? Cilt lekeleri nasıl geçer?” sorularını cevapladı.

Uzm. Dr. Arpi Tırpancı sivilce sıkmanın bir takım sorunlara sebep olacağını, cilt dokusunda güneş lekesinden daha farklı bir leke oluşabileceğini belirtti.

Sadece derinin değil, kemik ve kas yapısının da yaşlandığını söyleyen Tırpancı, cildi korumak için güneşten korunulması gerektiğini aktardı.

Programın diğer konuğu Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer ise diş eti çekilmesi, diş kayıpları ve implant ile ilgili bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

Dr. Nihat Tanfer, çene kemiği erimesinin son zamanlarda çok sık görüldüğünü ve bunun tedavisinin mümkün olduğunu söyledi. Tanfer, çene kemiği eridikten sonra yerine tekrar kemik yapıldığında yüzdeki sarkıklığın yok olacağını, daha estetik bir görünüm olacağını belirtti.

Nİhat Tanfer, implant uzun veya sinire yakın bir şekilde yapılırsa bunun sıkıntıya sebep olabileceğini ve alt çenede uyuşma olabileceğini açıkladı.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu deneyimli haberci Emel Aktan’ın yaptığı Önce Sağlık her gün 12:15’de Ülke TV ekranlarında.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol