Önce Sağlık - 12 Aralık 2018

Ülke TV’de yayınlanan Emel Aktan’ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programının bu bölümdeki konukları Saç Ekim Merkezi Medikal Direktörü Fatoş Can, Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer oldu.

Fatoş Can, saç ekimi ile ilgili izleyicilerden gelen, “Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi nerede yapılmalı? Saç ekimi kimlere yapılır?” sorularını cevapladı.

Fatoş Can, saç ekiminin kolay bir işlem olmadığını, kişinin kendi sağlığı için saç ekimini nerede ve kimlerin yaptığının çok önemli olduğunu belirtti.

Programın diğer konuğu Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer ise diş eti çekilmesi, diş kayıpları ve implant ile ilgili bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

Dr. Nihat Tanfer, çene kemiği erimesinin son zamanlarda çok sık görüldüğünü ve bunun tedavisinin mümkün olduğunu söyledi. Tanfer, çene kemiği eridikten sonra yerine tekrar kemik yapıldığında yüzdeki sarkıklığın yok olacağını, daha estetik bir görünüm olacağını belirtti.

Nİhat Tanfer, implant uzun veya sinire yakın bir şekilde yapılırsa bunun sıkıntıya sebep olabileceğini ve alt çenede uyuşma olabileceğini söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu deneyimli haberci Emel Aktan’ın yaptığı Önce Sağlık her gün 12:15’de Ülke TV ekranlarında.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet