Belgeseller - "Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir" Yakında Ülke TV'de

‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’ belgeselinin devamı niteliğinde olan ‘Harem-i şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli yakında Ülke TV ekranlarında… Belgeselin yapımını, Yönetmen-Yapımcı Turgut Bosut üstlenirken, Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı sunum ve katkıları ile eşlik edecek.

Miraç mucizesinin yaşandığı kutsal topraklar, Mekke ve Medine’den sonra kutsal kabul edilen üçüncü mekân Mescid-i Aksa’nın yaşadığı siyasi ve toplumsal olayların anlatıldığı ‘‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli çok yakında Ülke TV’de…
İsrail askerlerinin postallarıyla kirletmeye çalıştığı kutsal topraklarda yaşanan haklı mücadelenin işlendiği ‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli izleyiciyle buluşacak. Son elli yıldır Mescid-i Aksa’yı yok etmeye çalışan İsrail’e karşı duruşunu ortaya koyan Türkiye’nin, Kudüs politikası ve desteğine dair bilgilere de yer verilecek. ‘’Mescid-i Aksa Türkler için ne ifade ediyor? Türkiye için Kudüs neden kırmızı çizgidir?’’ sorularına cevap aranacak.

Kudüs’ün masum halkı bir gün kendi topraklarında özgür olacağına inanıyor ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyor. Türkiye’nin bu mücadeleye olan desteği ve inancı ‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli ile Ülke TV’de.

Künye:
Proje tasarımını, Yapımcı- Yönetmen: Turgut E. Bosut 
Hazırlayan-Sunan: Taha Dağlı
Kurgu Yönetmeni: Tamer Gürel
Görüntü Yönetmeni: Hasan Paydaş
Grafik Tasarım: Halit Küçük
Müzik: Oğuz Sivri
Sanat Yönetmeni: Çeşminaz G. Kemankaşlı
Genel Yayın Yönetmeni: Hasan Öztürk
Proje Danışmanı: Mustafa Çelik
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet