Ülke'nin Çocukları - Muhammed Nur - 22 Aralık

Kendileri küçük yüreği büyük çocukların hikâyeleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda ekrana taşınıyor. Yaşadıkları zorluklara rağmen şikâyet etmeden yaşamlarını sürdürmeye çalışan köy çocuklarında bu hafta sekiz kız kardeşten sonra dünyaya gelen Muhammed Nur’un öyküsü anlatılacak.

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi her Cuma Ülke TV’de… Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta Mardinli Muhammed Nur’un hayatına yer verilecek. Sekiz kız kardeşin en küçüğü olmasına rağmen tüm ablaları onu ağabeyi yerine koymuş… Muhammed Nur kendini, babasından sonra evin sorumlusu olarak görüyor. Kız kardeşleri ve annesi de bu durumu destekliyor. 

Muhammed, doğduğunda annesini de büyük bir yükten kurtardığının farkında değildi. Dünyaya erkek olarak geldiği için annesinin üzerine kuma getirilmediğini büyüdüğünde öğrendi. Annesi ve babasının omuzlarındaki yükü alan Muhammed’in en büyük hayali polis olmak. Fotoğraf çekme merakını da anlatan Muhammed Nur’un hikâyesi ve daha fazlası ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

YORUMLAR 1
  • Zeyd 24.12.2017 04:37
    Rica etsem 00:41'den itibaren calan türkünün adini yazabilir misiniz? veya enstrümental olarak nerden indirebilirim?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet