Belgeseller - 1. Bölüm

‘KURŞUNDAN ÇİÇEKLERİN ŞEHRİ’ KUDÜS

Ölümün soğukluğunu her an kalbinde taşıyanların şehri Kudüs, ‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’ belgeseli ile Ülke TV ekranlarına gelecek. İki bölümden oluşan belgeselin yapımını, Yönetmen-Yapımcı Turgut Bosut üstlenirken, Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı sunumu ve katkıları ile Kudüs’ün acılarına tanıklık ediyor.

Son Peygamber’in ilk kıblesi, mukaddes ev Mescit-i Aksa, Miraç’ın ilk durağı Kudüs’ün bilinmeyen tarafları ‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’ ile aralanıyor. Üç büyük dinin kutsal saydığı Kudüs’te yaşayanların bedelini ağır ödediği kutsal topraklar farklı yönleri ile izleyiciyle paylaşıyor.

Savaş uçaklarının sürekli üzerinizden geçtiğini düşünün, saldıran tarafın, çocuk yaşlı ayrımı yapmadan yağdırdığı kurşunlar altında yaşadınız gerçeğini de unutmadan... ‘’Filistin’de yaşam ölümle başlar’’ sözünden yola çıkan belgeselde, Filistinli insanların yaşadığı zorluklar, siyasi olayların perde arkasına yer veriliyor.

Kimi zaman Gazze’de savaş uçaklarıyla, kimi zaman Ramallah’ta tanklarla, kimi zaman Kudüs’te uzun namlulu silahlarla vurulur Filistinli... İşgal için bunların da yeterli gelmediği zamanlar olur. Bir bakarsınız bir işgalci arabasıyla Filistinli çocukları ezer, geçer. Çocukların ölüm gerçeği ile çok erken tanıştığı, işgalin, acının ve haklı direnişin eksik olmadığı Kudüs’ün karanlık yüzü Ülke TV’de…

Kudüs’te yaşanan savaşı, yokluğu, korkuyu gözler önüne seren ‘Mahşerin Perdesi: Kudüs...
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet