Belgeseller - 4.Bölüm

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zorluklarla, mücadelelerle dolu hayatını anlatan ‘Milletin Adamı Erdoğan’ belgeseli 4.bölümü ‘’Şiirle Konuşan Adam’’ teması ile izle7.com'da. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile başlayan siyaset serüveni, şiir okuduğu gerekçesiyle Pınarhisar Cezaevi’nde kesintiye uğrasa da o şiirle miting meydanlarından sesini duyurmaktan vazgeçmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting meydanlarında okuduğu şiirlerin derlendiği dördüncü bölüm ‘’Şiirle Konuşan Adam’’ başlığı ile izleyiciyle buluştu.

Bu ülkeyi sevmek için ruhunu tanımak gerektiğinin en iyi göstergesi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, şiir sevgisi dördüncü bölümde ekrana taşındı. Abdürrahim Karakoç, Necip Fazıl Kısakürek, Arif Nihat Asya ve birçok şairin şiirleriyle duygularını dile getiren Erdoğan’ın, meydanlarda şiir okuması sonun başlangıcı oldu. Siyasete edebiyatı katarak yeni bir kalite getiren, toplumun şiirle buluşmasına katkı sağlayan bir lider… Şiir kaseti çıkaran bir siyasetçi, kalabalıkları harekete geçiren, vatan sevgisini Necip Fazıl’ın şiirleri ile dile getiren bir Cumhurbaşkanı ve şiir sevgisi…

Türkiye’de şiir halkın sesi ve ruhudur. Bu ruhu canlandıracak en önemli öğenin şiir olduğunu farkında olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın,  siyaset serüvenindeki şiirin yerine değinildi. Vatan sevgisini Arif Nihat Asya’nın ‘’Şehitler tepesi boş değil. Toprağını kahramanlar bekliyor’’ dizeleriyle dile getiren Recep Tayyip Erdoğan, millettin sevgisini kazandı.

Ülke TV İç Yapımlar ekibinin, Kanal 7’nin zengin arşivinden yararlanıp, 30’u aşkın kişi ile yapılan röportajlarla hazırladığı, seslendirmesini Ayhan Kahya'nın, müziğini Alpay Ünyaylar'ın yaptığı 6 bölümden oluşan ‘Milletin Adamı Erdoğan’ belgeseli izle7.com'da.
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet